Fotoodmładzanie jest efektem odwrotnym do fotostarzenia. To drugie to szerokie spektrum zmian skórnych, która generowana jest działaniami czynników zewnętrznych, zwłaszcza takich jak eksponowanie skóry na promieniowanie UV. Słońce odpowiada niemal za 90% objawów starzenia się skóry, z których najistotniejsze są zmarszczki, rozszerzone pory, przebarwienia oraz naczynka. Minimalizowanie takich zmian możliwe jest dzięki zabiegom fotoodmładzania. Na czym polega to zjawisko? Jakie są wskazania do stosowania fotoodmładzania? Przekonajmy się!
Przeczytaj też: https://akcemed.pl/fotoodmladzanie-dlaczego-warto-unikac-slonca/
Fotoodmładzanie – na czym polega?
Skóra się starzeje i jest to fizjologiczna konsekwencja upływu czasu. Człowiek nie ma recepty na długotrwałość i tak samo na wiecznie młody wygląd. Dlatego też nie ma jednego czynnika, który pozwoli na wyeliminowanie oznak starzenia się. Można jednak takie procesy ograniczyć. Będzie możliwe to dzięki nieinwazyjnemu zabiegowi fotoodmładzania. To biostymulacja skóry światłem lasera, dzięki której możemy pozbyć się przebarwień i naczynek oraz rozszerzających się porów. W efekcie uzyskujemy młodszy Wygląd skóry i twarz pełnym blasku. Kiedy chcesz poprawić swój wygląd w mało inwazyjny sposób, to fotoodmładzanie będzie idealnym rozwiązaniem dla Ciebie.
Jakie są wskazania do fotoodmładzania?
Wskazania do wykonania takiego zabiegu mogą być różne. Można je podzielić na następujące grupy:
Zmiany naczyniowe – trądzik różowaty, rumień, teleangiektazje
Zmiany pigmentacyjne – przebarwienia, piegi
Zmiany strukturalne skóry – zmarszczki, wiotkość skóry, rozszerzone pory
Jakie są korzyści zastosowania zabiegu fotoodmładzania?
Taki zabieg może być wykonany na dowolnym obszarze ciała, chociaż najbardziej popularnymi częściami są twarz, szyja, dekolt oraz dłonie. Taki zabieg jest całkowicie bezbolesny, a jednocześnie niezwykle skuteczne. Jego efekty widoczne są natychmiastowo, a czas rekonwalescencji jest bardzo krótki. Co więcej, dzięki takiemu zabiegowi możliwa jest likwidacja wielu zmian skórnych o zróżnicowanym charakterze. Można powiedzieć, że jest to kompleksowa terapia skóry, która znajduje uznanie u coraz większej ilości osób.
Jakie są efekty fotoodmładzania?
Taki zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu ogólnym i nie wymaga długotrwałej rekonwalescencji. Chwilowe zaczerwienienie skóry ustaje zaledwie po kilkunastu godzinach. Do pełnego efektu zalecane jest wykonanie serii zabiegów w odstępach miesięcznych. Efekty które płyną z zabiegu to: skrócenie oraz przebudowa włókien kolagenowych, zwężenie porów skórnych oraz obkurczenie naczyń krwionośnych. Przy zabiegu wykorzystane jest światło emitowane przez urządzenie IPL. Światło to cechuje się przede wszystkim znacznym rozproszeniem długości fal, a zatem oddziaływaniem na wszystkie warstwy skóry.
Zobacz też: http://morini.pl/siwe-wlosy-jakie-sa-przyczyny-przedwczesnego-siwienia/